Thu, June 21, 2018

The DCCL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT DCCL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2018 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
18.57
Noah Goede
SGCC
Girls 8&U 25 Free
18.73
Marin K Marks
CCF
Boys 9-10 50 Free
35.47
Zachary Suarez
ICC
Girls 9-10 50 Free
37.8
Hayley G Crowe
CCF
Boys 11-12 50 Free
31.03
Hank P Holden
CCF
Girls 11-12 50 Free
29.59
Alyssa Webb
RBCC
Boys 13-14 50 Free
27.16
John M Moloney
WCC
Girls 13-14 50 Free
29.0
Sophia Heilen
ECC
Boys 15-18 50 Free
24.81
William E Koeppen
RBCC
Girls 15-18 50 Free
29.59
Payton Tyrrell
TN
Boys 8&U 25 Back
23.84
Cole Michaels
MVCC
Girls 8&U 25 Back
23.88
Margaret Bartos
SGCC
Boys 9-10 50 Back
42.65
Duke Guyton
TN
Girls 9-10 50 Back
44.9
Anna Castellano
RBCC
Boys 11-12 50 Back
37.03
Nich Francuzenko
HCCC
Girls 11-12 50 Back
33.9
Alyssa Webb
RBCC
Boys 13-14 50 Back
31.56
John M Moloney
WCC
Girls 13-14 50 Back
33.31
Sophia Heilen
ECC
Boys 15-18 50 Back
27.4
William E Koeppen
RBCC
Girls 15-18 50 Back
34.0
Payton Tyrrell
TN
Boys 8&U 25 Breast
22.56
Connor Minear
MVCC
Girls 8&U 25 Breast
29.71
Sydney C Lay
MVYC
Boys 9-10 50 Breast
49.28
Landon Eskra
TN
Girls 9-10 50 Breast
47.01
Jamison A Bradshaw
CCF
Boys 11-12 50 Breast
45.0
Caden W Wilkinson
WCC
Girls 11-12 50 Breast
41.84
Anna F O'Sullivan
RBCC
Boys 13-14 50 Breast
34.55
John M Moloney
WCC
Girls 13-14 50 Breast
41.08
Abigail E Spruill
WCC
Boys 15-18 50 Breast
33.68
Joseph O Eisen
ICC
Girls 15-18 50 Breast
37.62
Claire L Doody
RBCC
Boys 8&U 25 Fly
19.53
Connor Minear
MVCC
Girls 8&U 25 Fly
22.64
Marin K Marks
CCF
Boys 9-10 25 Fly
17.17
Jack Cleveland
RBCC
Girls 9-10 25 Fly
17.68
Ella Nick
MVCC
Boys 11-12 50 Fly
36.02
Matthew C Murphy
CCF
Girls 11-12 50 Fly
34.0
Alyssa Webb
RBCC
Boys 13-14 50 Fly
30.23
John M Moloney
WCC
Girls 13-14 50 Fly
29.87
Sophia Heilen
ECC
Boys 15-18 50 Fly
27.46
William E Koeppen
RBCC
Girls 15-18 50 Fly
32.49
Payton Tyrrell
TN
Boys 9-10 100 IM
1:33.80
Duke Guyton
TN
Girls 9-10 100 IM
1:35.94
Anna Castellano
RBCC
Boys 11-12 100 IM
1:23.88
Matthew C Murphy
CCF
Girls 11-12 100 IM
1:18.56
Alyssa Webb
RBCC
Boys 13-14 100 IM
1:12.49
Jake Geoghegan
RBCC
Girls 13-14 100 IM
1:10.18
Sophia Heilen
ECC
Boys 15-18 100 IM
1:00.50
William E Koeppen
RBCC
Girls 15-18 100 IM
1:15.88
Lindsay A Nevins
TN
Boys 8&U 100 Free Relay
1:24.30
Cole Michaels
Dane D Turnbull
Zachary Oppel
Connor Minear
MVCC
Boys Mixed Age 200 Free Relay
2:07.50
Duke Guyton
Nick Guyton
Justin Tyrrell
Luke D Addington
TN
Girls Mixed 200 Free Relay
2:11.82
Hayley G Crowe
Catherine J McClure
Caroline E Murphy
Joan C Gibson
CCF
Girls 8&U 100 Free Relay
1:39.58
Audrey L Eastwood
Julia Choi
Lillian A Wahl
Marin K Marks
CCF
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:29.69
Kai G Lindroos
Zachary Suarez
Zachary J Tan
Karan Chugh
ICC
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:22.27
Hayley G Crowe
Jamison A Bradshaw
Mixi A Peterson
Scarlett M McDade
CCF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:36.51
Hank P Holden
Evan G Job
Matthew C Murphy
Cash D McDade
CCF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:28.34
Alyssa Webb
Reagan Exley
Sophia S Ambrose
Amelia J McCrann
RBCC
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:11.93
Jake Geoghegan
Tommy Zavrel
Kian S Ambrose
Matthew J Fujiyama
RBCC
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:27.50
Gabrielle Stravinski
Christina Barton
Alexa Gyllensvaan
Natalie Daniel
TN
Boys 15-18 200 Medley Relay
2:08.57
William E Koeppen
Connor Smith
Jack Mahr
James Morrissey
RBCC
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:18.91
Lindsay A Nevins
Erica Barton
Payton Tyrrell
Riley Beeman
TN
 
 
Check out the Virtual Meets Tool    •    Give us your Feedback
Try out "The Predictor"! Select a schedule in the future and click "PREDICTION" to get an idea of how the meet might go.
AND OR
Saturday, June 16, 2018
Blue Division
at
Fairfax (276.5)
9:00 am
at
Riverbend (370.0)
9:00 am
Westwood (387.0)
at
Springfield (127.0)
9:00 am
White Division
Hidden Creek (264.0)
at
Evergreen (216.0)
9:00 am
at
9:00 am
Westwood (387.0)
at
Springfield (127.0)
9:00 am