Sun, March 26, 2017

The DCCL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT DCCL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2016 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.37
James W Riggins
WCC
Girls 8&U 25 Free
16.94
Josie H Rodgers
WCC
Boys 9-10 50 Free
33.38
Hank P Holden
CCF
Girls 9-10 50 Free
32.41
Sophia Ambrose
RBCC
Boys 11-12 50 Free
29.97
William S Hayden
ICC
Girls 11-12 50 Free
30.51
Alexa Gyllensvaan
TN
Boys 13-14 50 Free
25.46
Ryan Catron
MVYC
Girls 13-14 50 Free
29.43
Molly Paulsen
CCF
Boys 15-18 50 Free
24.09
Ryan Windus
RBCC
Girls 15-18 50 Free
28.2
Micaela Grassi
RBCC
Boys 8&U 25 Back
20.19
Brogan M Buckley
CCF
Girls 8&U 25 Back
21.75
Mackenzie Rassas
TN
Boys 9-10 50 Back
39.12
Luke G Buckley
CCF
Girls 9-10 50 Back
36.81
Sophia Ambrose
RBCC
Boys 11-12 50 Back
34.83
Kevin P Carchia
CCF
Girls 11-12 50 Back
33.9
Sophia Heilen
ECC
Boys 13-14 50 Back
28.06
Ryan Catron
MVYC
Girls 13-14 50 Back
31.71
Lindsay A Nevins
TN
Boys 15-18 50 Back
27.08
Justin Rose
TN
Girls 15-18 50 Back
31.78
Sydney Catron
MVYC
Boys 8&U 25 Breast
23.5
Brogan M Buckley
CCF
Girls 8&U 25 Breast
24.4
Jamison A Bradshaw
CCF
Boys 9-10 50 Breast
45.46
Evan G Job
CCF
Girls 9-10 50 Breast
43.97
Reagan Exley
RBCC
Boys 11-12 50 Breast
40.82
Justin M Tyrrell
TN
Girls 11-12 50 Breast
38.39
Abigail E Spruill
WCC
Boys 13-14 50 Breast
34.63
Ryan Catron
MVYC
Girls 13-14 50 Breast
36.0
Allison Shupp
SGCC
Boys 15-18 50 Breast
30.63
Ryan Windus
RBCC
Girls 15-18 50 Breast
34.79
Lauren D Freeman
CCF
Boys 8&U 25 Fly
20.19
Aidan Collins
TN
Girls 8&U 25 Fly
19.59
Josie H Rodgers
WCC
Boys 9-10 25 Fly
17.02
Conor P Hayden
ICC
Girls 9-10 25 Fly
16.3
Sofia Bertoldo
SGCC
Boys 11-12 50 Fly
33.69
Kian Ambrose
RBCC
Girls 11-12 50 Fly
32.12
Sophia Heilen
ECC
Boys 13-14 50 Fly
26.97
Ryan Catron
MVYC
Girls 13-14 50 Fly
31.21
Lindsay A Nevins
TN
Boys 15-18 50 Fly
26.25
Justin Rose
TN
Girls 15-18 50 Fly
29.0
Micaela Grassi
RBCC
Boys 9-10 100 IM
1:28.07
Luke G Buckley
CCF
Girls 9-10 100 IM
1:27.15
Sofia Bertoldo
SGCC
Boys 11-12 100 IM
1:18.09
Kevin P Carchia
CCF
Girls 11-12 100 IM
1:14.38
Alexa Gyllensvaan
TN
Boys 13-14 100 IM
1:01.13
Ryan Catron
MVYC
Girls 13-14 100 IM
1:09.94
Lindsay A Nevins
TN
Boys 15-18 100 IM
59.56
Justin Rose
TN
Girls 15-18 100 IM
1:08.78
Lauren D Freeman
CCF
Boys 8&U 100 Free Relay
1:16.88
Alec Rosato
Samuel W Jacobsen
Arjun A Hans
James W Riggins
WCC
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:58.91
James Timmins
Justin M Tyrrell
Luke D Addington
Justin Rose
TN
Girls 8&U 100 Free Relay
1:20.66
Julia K Hull
Sadie E Buckley
Mixi A Peterson
Hayley G Crowe
CCF
Girls Mixed 200 Free Relay
2:05.72
Sophia Ambrose
Elizabeth Rothenberger
Sabrina Lewis
Micaela Grassi
RBCC
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:15.58
Luke G Buckley
Evan G Job
Matthew C Murphy
Hank P Holden
CCF
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:15.02
Sophia Ambrose
Reagan Exley
Erika Castellano
Alyssa Webb
RBCC
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:29.28
Kian Ambrose
Thomas Youngkin
Aiden Bond
Matthew J Fujiyama
RBCC
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:32.27
Gabrielle Stravinski
Christina Barton
Alexa Gyllensvaan
Natalie Daniel
TN
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:10.83
Alexander D Phan
Joseph O Eisen
William D Phan
Thomas J Policicchio
ICC
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:18.22
Haley Smith
Claire Doody
Anna Takis
Sabrina Lewis
RBCC
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:55.22
Carter Bennett
Connor Smith
Ryan Windus
James Morrissey
RBCC
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:12.87
Julia M Byrnes
Ramsey P Johnson
Megan E Byrnes
Bridget M Kennedy
ICC
 
 
Check out the Virtual Meets Tool    •    Give us your Feedback
Try out "The Predictor"! Select a schedule in the future and click "PREDICTION" to get an idea of how the meet might go.
AND OR
Saturday, July 23, 2016
Blue Division
Fairfax (199.0)
at
Riverbend (317.0)
9:00 am
at
9:00 am
Westwood (411.0)
at
9:00 am
White Division
Westwood (411.0)
at
9:00 am
Springfield (269.0)
at
Hidden Creek (242.0)
9:00 am
Evergreen (280.0)
at
9:00 am